Samodzielna księgowa/wy do biura rachunkowego

OptiWay

Umowa o pracę
Gdańsk
Dodane 4 miesiące dni temu

Wymagania:

  • » Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub średnie ekonomiczne: finanse i rachunkowość,
  • » Min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku- mile widziane w biurze rachunkowym,
  • » Bardzo dobra znajomość programu Optima (praktyczne doświadczenie, warunek koniczny),
  • » Szeroka wiedza z zakresu rachunkowości, bardzo dobra znajomość ustawy,
  • » Bardzo dobra znajomość ustaw podatkowych,
  • » Samodzielne sporządzanie sprawozdań finansowych oraz deklaracji podatkowych,
  • » Samodzielność, profesjonalizm i nastawienie na rozwiązywanie problemów,
  • » Znajomość zagadnień ZUS oraz programu Płatnik,
  • » Doświadczenie w zakresie kadr i płac.

Obowiązki:

  • » Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych,
  • » Samodzielne sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów, deklaracji podatkowych,
  • » Odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT, VAT-UE),
  • » Prowadzenie rozrachunków, uzgadnianie i potwierdzanie sald z kontrahentami,
  • » Prowadzenie Ewidencji Środków Trwałych,
  • » Analiza dokumentów źródłowych pod kątem zagrożeń podatkowych,
  • » Dbałość o utrzymanie, przechowywanie oraz archiwizację dokumentacji księgowej,
  • » Organizacja, koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi działaniami księgowymi,
  • » Doświadczeniem w wykonywaniu następujących obowiązków w zakresie kadr i płac:
    • – sporządzanie listy płac w ramach umów o pracę, umów cywilnoprawnych,
    • – znajomość programu Płatnik- przygotowywanie druków ZUS RMUA,
    • – sporządzanie i wysyłanie deklaracji do ZUS,
    • – sporządzanie informacji PIT-4,
    • – sporządzanie rocznych deklaracji o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy i uzyskanych dochodach,

Korzyści jakie otrzymasz na umowę o pracę:

  • » Zatrudnienie w ramach umowy o pracę w stabilnej firmie,
  • » Możliwość długoletniej współpracy,
  • » Pracujesz z rozpoznawalną marką,
  • » W pracy nie pozostajesz sam, oferujemy opiekuna – eksperta  który pomoże we wdrożeniu się w twoje obowiązki,
  • » Szkolenia, wsparcie ekspertów w pracy bieżącej,
  • » Poznasz najnowsze nowinki techniczne i narzędzia internetowe które wspomogą i zautomatyzują codzienną pracę,
  • » Wynagrodzenie adekwatne do wykonywanych obowiązków
  • » Możliwości rozwoju, awansu, zdobywania doświadczeń;

Cechy oferty pracy

StanowiskoKsięgowa/wy